Grupy zorganizowane
SENSOWNY BEZSENS
Warsztat inspirowany wystawą INSTALACJA MASQUEMASK AUTORSTWA JAIME HAYON
„Niemożliwe! Tak się nie da!” - słyszeliście to kiedyś?
A jednak… w sztuce wszystko jest możliwe! To, co jest pozornie bez sensu, może nas rozśmieszyć, zaskoczyć, wyrwać z utartego sposobu myślenia lub odkryć głębsze treści. Sprzeczności będą punktem wyjścia do różnych nietypowych działań, jakie przygotowaliśmy dla Was w ramach tego warsztatu.
A ich efekty będą wręcz… absurdalne!
Zapraszamy!
ZAMASKOWANI
Warsztat inspirowany wystawą INSTALACJA MASQUEMASK AUTORSTWA JAIME HAYON
Zamaskowani bohaterowie są wśród nas!
Na co dzień nieśmiali i niepozorni, a za maska na twarzy silni, nieustraszeni, ratujący świat!
Na warsztacie udowodnimy, że każdy może być SUPERBOHATEREM i odkryjemy Wasze SUPERrmoce! Wyzwanie polega na tym, by je rozpoznać i umieć z nich korzystać!
MAM GŁOS
Warsztat inspirowany wystawą 100 FLAG NA 100-LECIE PRAW WYBORCZYCH POLEK
Czy są nam potrzebne prawa, zakazy i nakazy? Czy ograniczają naszą wolność, a może ułatwiają funkcjonowanie w społeczeństwie? Czy trudno jest wypracować rozwiązanie zadowalające wszystkich? Przekonamy się o tym podczas warsztatu! Twój głos się liczy!
Warsztat dla dzieci i młodzieży od 12 lat.
GRANIE NA EMOCJACH
Warsztat inspirowany wystawą INSTALACJA MASQUEMASK AUTORSTWA JAIME HAYON
Każdego dnia towarzyszy nam dużo EMOCJI. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nawet przedmioty codziennego użytku mają na nas wpływ.
Idąc na warsztaty do muzeum czujecie RADOŚĆ, CIEKAWOŚĆ, a może obawę, że pozaszkolne wyjście szybko się skończy i będzie trzeba wracać na lekcje? Zaufajcie nam, że te zajęcia Was ZASKOCZĄ.
Wybrane obiekty będą częścią niezwykłej dramy, którą zaprezentujecie podczas warsztatu.
Gwarantujemy niezapomniane EMOCJE.
Warsztat dla dzieci i młodzieży od 12 lat.
MAM NA TO PATENT!
Warsztat inspirowany wystawami REKONSTRUKCJA TKALNI Z PRZEŁOMU XIX I XX W. PREZENTACJA MASZYN W RUCHU oraz KOTŁOWNIA. MUZEUM INTERAKTYWNE
Skonstruowaliście kiedykolwiek coś, czego nikt przed Wami nie wynalazł?
Pomysły wielkich odkrywców były często na początku traktowane jako niedorzeczne! A jednak czy wyobrażacie sobie życie bez żarówki lub telefonu?
W trakcie warsztatu wymyślimy i zaprojektujemy urządzenia, które usprawnią naszą codzienność! Ponieważ na naszych zajęciach wszystko jest możliwe, to nie tylko stworzymy ale też opatentujemy te niezwykłe prototypy!
PLAKAT-ówka
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
Pion czy poziom? Woda czy ogień? Leżenie na plaży czy spacer po mieście? Do czego doprowadzą Cię odpowiedzi na te pytania? Przekonasz się, przychodząc na warsztat PLAKAT-ówka!
W trakcie zajęć dowiemy się, czym jest plakat, czy powstaje w jakimś konkretnym celu oraz czy da się go jakoś zaszufladkować!”.
PODAJ CEGŁĘ
Warsztat inspirowany wystawą REKONSTRUKCJA TKALNI Z PRZEŁOMU XIX I XX W. PREZENTACJA MASZYN W RUCHU
Co to jest fabryka? Jak wygląda? Czym się różni od domów mieszkalnych? Czy wydaje jakieś dźwięki? Podczas warsztatów będziemy szukać cech charakterystycznych architektury przemysłowej, wsłuchamy się w dźwięki fabrycznych maszyn i będziemy próbowali je sami odtworzyć! Spróbujemy też zbudować jak najwyższy komin i stworzymy własną kolorową fabrykę.
BLASK NEONU
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
Czy billboard, plakat i neon to jedynie reklama, czy również forma artystyczna?
Czym jest sztuka w przestrzeni publicznej?
Od kiedy istnieje i kto się nią zajmuje?
Na warsztatach poszukamy odpowiedzi na te pytania. Przyjrzymy się artystom, którzy tworzą w przestrzeni publicznej, a przede wszystkim zgłębimy tajniki odradzającej się mody na neon i sami spróbujemy go stworzyć!
JAKIE JEST MIASTO - KAŻDY WIDZI
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
Łódź ze swoją zróżnicowaną architekturą to istotne miejsce na mapie naszego kraju. Istnieje wiele sposobów na przedstawienie tego, jak ukształtowany jest jej teren i związane z nim rozmieszczenie budynków, parków, ulic. Co w mieście jest ważne dla każdego z nas? Na jakie elementy miasta ludzie zwracają uwagę? Na warsztatach stworzymy własną, oryginalną mapę-przewodnik, która pomoże innym osobom zapoznać się z ciekawymi miejscami w mieście. Do wykonania własnych map posłużą nam materiały na co dzień nie wykorzystywane do tworzenia tego typu projektów tj. tkanina, bawełniane sznurki, wełna oraz guziki.
ZNACZKI, WŁÓCZKI, MYDŁO I POWIDŁO, CZYLI WARSZTAT O KOLEKCJI
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
„Masz w domu istne muzeum!” – słyszałeś to kiedyś? A czy faktycznie można mieć w domu muzeum? Po co właściwie istnieją muzea? Po co w domach ludzie gromadzą przedmioty, które nie są niezbędne do życia? Po co tworzą zbiory i kolekcje, oraz czym różni się jedno od drugiego? Będziecie wybierać obiekty kolekcjonerskie, tworzyć przykładowe kolekcje a nawet… projektować druki promocyjne.
Warsztat przeznaczony dla dzieci od lat 7.
PRZEMYTNICY SZTUKI
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
Ile rzeczy zmieści się do wakacyjnej walizki? Walizka pęka w szwach! Trzeba dopchnąć kolanem, żeby nie wystawał ręcznik a zamek błyskawiczny i tak się nie domyka? Wyobraźcie sobie, że Krystyna Kondratiuk przewoziła w walizkach nawet dzieła sztuki... Dlaczego?
Przyjdź na warsztat, a dowiesz się, jak efektywnie spakować kosmetyczkę, ubrania, buty, a nawet dzieła sztuki. Do tematu pakowania podejdziemy od iście matematycznej strony, mierząc, ważąc i obliczając skrupulatnie wszelkie parametry.
Warsztat przeznaczony dla dzieci.
CO ARTYSTA MIAŁ NA MYŚLI?
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
Jak odbierać dzieło sztuki? Czy istnieje gotowa instrukcja, jak odczytać intencje artysty? Czy patrząc, każdy widzi to samo? I wreszcie, czy za pomocą jedynie zmysłu słuchu możemy „zobaczyć” obiekty znajdujące się w muzeum? Uczestnicy warsztatu podczas łatwych i przyjemnych działań przekonają się, co i w jaki sposób można powiedzieć o współczesnej tkaninie artystycznej. Na koniec zmierzymy się z tym, co mogło „chodzić po głowach” artystów w momencie tworzenia dzieła.
Warsztat przeznaczony dla młodzieży.
JAKIE TO JEST?
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
Duże - małe, geometryczne - niegeometryczne, wielobarwne - jednobarwne, gładkie - chropowate. Czy jesteśmy w stanie dokładnie określić, jakie jest dzieło sztuki ? Czy to na co patrzymy jest faktycznie takie, jak nam się wydaje? Na warsztacie "Jakie to jest?", będziemy oglądać przedmioty "wyłączając" jeden z najważniejszych zmysłów - WZROK. Kiedy już wszystkiego się "dopatrzymy", korzystając z materiałów lekkich jak jedwab i ciężkich jak skała, stworzymy własne dzieło, wedle ściśle określonej instrukcji.
Warsztaty dla dzieci od lat 7.
TRZYMAJ FASON
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
Nie mam w co się ubrać! – brzmi znajomo?
A czy próbowaliście założyć na siebie cokolwiek? Jeśli nie, to stworzymy Wam niepowtarzalną okazję. Sprawdzimy czy kurtka z foli bąbelkowej faktycznie ochroni nas przed deszczem, spódnica z gazet to idealne rozwiązanie na nudę, a t-shirt z tektury jest wygodny. Będziemy ciąć, upinać, gnieść, a nade wszystko projektować.
Warsztat przeznaczony dla młodziezy i dorosłych.
STUK! STUK! STUK! TAK DZIAŁA DRUK
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
Warsztat, na którym nie będziemy działać standardowo, a już na pewno myśleć SZABLONOWO. Nauczymy się rozpoznawać przedmioty po kształtach i śladach, jakie zostawiają na płaszczyźnie. Używając cebuli, zgniecionej gazety, czy własnoręcznie zrobionej matrycy zadrukujemy powierzchnię tworząc niepowtarzalne wzory.
Warsztat przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uwaga, warsztat brudzący!
nie LEN się w muzeum
Warsztat inspirowany obiektami z kolekcji Muzeum
Czy len się leni? Czy sam się rozpleni? Czy zmultiplikuje się w muzeum przestrzeni?
Na warsztacie z pewnością lenić się nie będziemy! Zaczniemy wyprawą na Kresy, gdzie siejąc, międląc, czesząc i kręcąc, poznamy len od podszewki, a używając metody kopiuj-wklej stworzymy prace inspirowane tkaninami wileńskimi. Uwaga! Zajęcia zdecydowanie dla pracusiów.
Warsztat przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Dowiedz się więcej