Inspirujemy kolorem


 „Inspirujemy kolorem” to ogólnopolska wystawa o charakterze konkursowym, od siedmiu lat ciesząca się powodzeniem i renomą wśród artystów – amatorów. Podczas tegorocznej edycji zaprezentowane zostaną 223 obiekty nadesłane przez 140 hafciarek i hafciarzy z całego kraju. Jury konkursu ogłosi nazwiska laureatów podczas wernisażu, 12 października o godz. 13. Oprócz nagród w konkursie głównym przyznane zostaną także wyróżnienia w konkursie biżuterii „Osobiste inspiracje” oraz nagroda za najlepszy debiut, którą jest 24-karatowe pasemko.

Wystawy haftu to przede wszystkim hołd złożony niezwykłej cierpliwości, precyzji i talentowi artystów - amatorów. Eksponowane obiekty zachwycają kolorytem, pomysłowością oraz bogatą wyobraźnią autorów. Zakres tematyczny prezentowanych prac jest bardzo szeroki -  pojawiają się reprodukcje rysunków, zdjęć oraz dzieł malarzy polskich i zagranicznych m.in. Zdzisława Beksińskiego, Wojciecha Kossaka czy Claude’a Moneta; nie brakuje również haftów wykonanych na podstawie własnych, oryginalnych projektów. Licznie reprezentowane są także przedmioty należące do kategorii sztuki użytkowej – serwety, bieżniki, biżuteria oraz ubrania z motywami hafciarskimi.

Głównym organizatorem konkursu, fundatorem nagród oraz wydawcą towarzyszącego wystawie katalogu jest firma DMC – Creative World, producent nici oraz artykułów dla przemysłu włókienniczego. Organizatorem wystawy jest Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

 

Otwarcie wystawy 12 października 2018, godz. 13.00

Wystawa będzie czynna do 11 listopada 2018 r.

Budynek C, I piętro

 

Dowiedz się więcej


NIEMAPA ŁÓDŹ. NA TROPIE SZTUKI

Wraz z reedycją popularnego przewodnika „NIEMAPA Łódź” zapraszamy na wystawę prezentującą sztukę w przestrzeni miejskiej w sposób interaktywny i skierowany do całych rodzin.