KLUB ŁÓDZKICH TOŻSAMOŚCI


 Klub zrzeszać będzie osoby w wieku 60+, które zainteresowane są historią i tożsamością Łodzi oraz same czują się blisko z Łodzią związane.

Podczas spotkań będziemy wspólnie dotykać tematów ważnych dla historycznej i współczesnej Łodzi, rozmawiać i dyskutować o nich, przyglądać się im z własnego punktu widzenia oraz poznawać siebie nawzajem. W tym celu odwiedzać będziemy wystawy stałe i czasowe w CMWŁ, wyruszać na spacery poza muzeum, wspólnie oglądać filmy i zdjęcia, rozmawiać z zaproszonymi gośćmi – ekspertami w poruszanych tematach, dzielić się swoimi wspomnieniami i refleksjami, a niekiedy również wspólnie tworzyć prace wizualne będące emanacją i podsumowaniem naszych rozważań.

Spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu (w wybrane czwartki) w willi letniskowej

Koszt: 5 zł

Klub prowadzić będzie Joanna Kocemba-Żebrowska Ilość miejsc ograniczona

Zapisy: edukacja@cmwl.pl, telefon: 500527855

 

Najbliższe terminy:

 

Termin: 15.12.2022, godz. 11.00

temat spotkania: Gwiazdka w Łodzi

W grudniu spotkanie Klubu Łódzkich Tożsamości „Gwiazdka w Łodzi” zostanie poświęcone tematyce świątecznej. Porozmawiamy o tym, jak przedstawiciele różnych kultur tworzących dawną Łódź obchodzili grudniowe święta i czym był i jest dla nas dziś ten świąteczny czas. Odwiedzimy także część wystawy „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” oraz rodzinę Marciniaków, która właśnie szykuje się do wigilii.

Bilet na spotkanie: 5 zł

Dowiedz się więcej