Oferta Muzeum dla osób z niepełnosprawnością ruchową


 Wszystkie wystawy, wydarzenia i działania edukacyjne organizowane są w przestrzeniach dostępnych dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Tym samym cała oferta Muzeum dostępna jest dla tej grupy odbiorców.

Nasze budynki w większości są dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, choć wejście do niektórych przestrzeni jest nieco utrudnione:

  • Na terenie Łódzkiego Parku Kultury Miejskiej znajdują się domki z wysokimi progami, ale każdy z budynków wyposażony jest w rampę, która umożliwia dostanie się do środka na wózku inwalidzkim.
  • Dziedzińce są wybrukowane tzw. kocimi łbami, co utrudnia poruszanie się na wózku, o kulach i z wózkiem dziecięcym.
     

Jedynym budynkiem niedostępnym dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim  jest kościół na terenie Łódzkiego Parku Kultury Miejskiej. Do kościoła wchodzi się po schodach i nie ma w nim windy - z tego powodu we wnętrzu nie umieściliśmy żadnej wystawy.

Dostępność wystawy stałej Mɪᴀsᴛᴏ – Mᴏᴅᴀ – Mᴀsᴢʏɴᴀ ​​​​​

Ciągi komunikacyjne na całej wystawie mają szerokość 120 cm. Jeżeli obiekty są prezentowane na kubikach, ich wysokość nie przekracza 80 cm. Monitory z multimediami umieszczone są w ekspozytorach o odpowiedniej wysokości (maksymalnie 120cm). W budynku jest winda dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. 

Dostępność wystawy stałej Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie:

Domy wyposażone są w rampy podjazdowe oraz profile podłogowe niwelujące bariery architektoniczne. W pokojach kontekstów znajdują się siedziska. 
 

 

 

Dowiedz się więcej


Dostępność, czyli Muzeum dla wszystkich

Informacje o udogodnieniach i ofercie Muzeum dla osób z niepełnosprawnościami.