Oferta Muzeum dla osób z niepełnosprawnością słuchu


 



Nasze wystawy są niemal w całości dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Składają się bowiem głównie z fizycznych obiektów, którym w znikomym stopniu towarzyszą materiały multimedialne wykorzystujące dźwięk. Jeśli pojawiają się filmy (np. wywiady w domku rzemieślników na wystawie “Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”), mają napisy. Zdarzają się jednak nagrania dźwiękowe, które nie niosą informacji merytorycznych, ale służą do budowania atmosfery - te materiały nie są udostępnione dla osób niesłyszących. 

Wszystkie wernisaże odbywają się z udziałem tłumacza PJM. 

Nasze działania edukacyjne są dostosowane albo z łatwością mogą być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością słuchu. Działamy bowiem metodami warsztatowymi, w których ważniejsze jest działanie uczestników niż przekazywanie wiedzy przez edukatora. 

Organizujemy również zwiedzanie wystaw z tłumaczem PJM. 

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi można skorzystać z usługi wideotłumacza polskiego języka migowego.

W kasie muzeum dostępny jest tablet z aplikacją umożliwiającą połączenie się z tłumaczem PJM – dzięki niemu możecie uzyskać odpowiedzi na pytania związane z działalnością muzeum, kupić bilety, a także skontaktować się z pracownikami CMWŁ.

Usługa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

--

W sprawie oferty edukacyjnej możesz skontaktować się z Działem Edukacji. Adres e-mail: edukacja@cmwl.pl. Telefon komórkowy, na który możesz wysyłać sms: +48 500 527 855.
 

Dowiedz się więcej


Dostępność, czyli Muzeum dla wszystkich

Informacje o udogodnieniach i ofercie Muzeum dla osób z niepełnosprawnościami.

Zwiedzanie wystaw z tłumaczem PJM

Sprawdź harmonogram oprowadzań z tłumaczem PJM