PRZEDSZKOLA


 

Oferta warsztatów stacjonarnychTwórcza wolność i swobodna ekspresja. Eksperymentowanie i nieszablonowe myślenie. Działania dostosowane do wieku, możliwości percepcyjnych oraz manualnych każdego uczestnika. To wszystko proponuje Dział Edukacji CMWŁ! Mamy do dyspozycji największą salę warsztatową spośród łódzkich muzeów, prowadzimy zajęcia inspirowane wystawami czasowymi, oraz historią Białej Fabryki.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Kiedy: 

wtorek, środa: 9.00–17.00
czwartek: 9.30–19.00
piątek i sobota: 12.00–19.00
niedziela: 12.00–17.00

Termin zajęć ustalamy indywidualnie.

Czas trwania: Warsztat: 90 min.

Koszt: Warsztat: 8 zł od uczestnika, opiekunowie biorą udział bezpłatnie.

Rezerwacja: mail: edukacja@cmwl.pl / telefon: 500 527 855


Informacje potrzebne do rezerwacji:

 • preferowany termin zajęć
 • temat zajęć
 • wiek i liczba uczestników
 • kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, numer telefonu)
 • dodatkowe informacje (np. o osobach z niepełnosprawnościami)
 • opcjonalnie: dane do faktury

Płatność: W kasie bezpośrednio przed zajęciami lub przelewem

 

POBIERZ PDF z OFERTĄ


 

DOSTĘPNE WARSZTATY

 • (NIE) ŚMIEĆ

Skąd się biorą śmieci i czy wszystkie są jednakowe? Czy warto mieć mniej czy więcej zabawek? W jaki sposób możemy oszczędzać wodę i produkować mniej śmieci? Na warsztacie poznamy różne rodzaje odpadów. Dowiemy się, do jakich pojemników powinny trafić, by jak najwięcej z nich mogło zostać ponownie wykorzystanych. Wyjdziemy z głową pełną praktycznej wiedzy na temat lepszej ochrony naszej planety!

PODCZAS WARSZTATU ODWIEDZIMY WYSTAWĘ CZASOWĄ: "ZIEMIA (P)ODDANA"
MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 30

 

 • W KRĘGU ŻYWIOŁÓW

Jakie są właściwości żywiołów? Czy moglibyśmy przetrwać bez nich na Ziemi? Kiedy nam pomagają, a kiedy są groźne i niebezpieczne? Podczas warsztatu poznamy cechy każdego z żywiołów – wyzwolimy w sobie ciepło ognia i przez chwilę staniemy się kroplą w morzu. Zastanowimy się też, czy możemy porównać się do któregoś z żywiołów, a na koniec stworzymy żywiołową mapę samych siebie.

PODCZAS WARSZTATU ODWIEDZIMY WYSTAWĘ CZASOWĄ: "ZIEMIA (P)ODDANA"
MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 30
 

 • POCZUJ RYTM!

Czym jest rytm? Czy można go usłyszeć, poczuć, zobaczyć? Podczas różnorodnych działań, takich jak wspólne słuchanie dźwięków, obserwacja oddechu czy przyglądanie się dziełom sztuki odkryjemy, że rytm jest obecny nie tylko w muzyce ale też w otaczającej nas rzeczywistości, w naszych ciałach i w sztuce. Stworzymy także własne rytmiczne kompozycje muzyczne i plastyczne.

PODCZAS WARSZTATU ODWIEDZIMY WYSTAWĘ CZASOWĄ: "DZIAŁY OTWARTE/ DZIAŁY ZAMKNIĘTE"
MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 30

 

 • PODAJ CEGŁĘ!

Co to jest fabryka? Jak wygląda? Czy wydaje jakieś dźwięki? Poszukamy cech charakterystycznych architektury przemysłowej, wsłuchamy się w dźwięki fabrycznych maszyn i będziemy próbowali je sami odtworzyć! Spróbujemy też zbudować jak najwyższy komin i stworzymy własną kolorową fabrykę..

PODCZAS WARSZTATU ODWIEDZIMY WYSTAWĘ STAŁĄ: "KOTŁOWNIA"
MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 30

 

 • ENE, DUE, LIKE...

„Jeszcze 5 minut zabawy, proooszę!” Brzmi znajomo?! Dlaczego tak bardzo lubimy się bawić? Co jest takiego w lalkach, pluszowych misiach czy klockach, że tracimy zupełnie poczucie czasu? Na warsztat weźmiemy nie tylko dawne zabawki, ale też porównamy je z tymi współczesnymi, a także ożywimy kilka dawnych zabaw i gier! Na koniec sami stworzymy swoją własną zabawkę w stylu retro!

PODCZAS WARSZTATU ODWIEDZIMY WYSTAWĘ STAŁĄ "ŁÓDZKIE MIKROHISTORIE. LUDZKIE MIKROHISTORIE"
MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 10*
*w przypadku większej liczby uczestników, zostaną podzieleni na mniejsze grupy

 

 • DO CZYSTA

Obecnie w każdym domu jest łazienka, ale nie zawsze tak było. Czy mamy w domu kran czy nie to i tak umyć się trzeba. Dobrze jest też czasem uprać swoje ubrania. Podczas warsztatu zobaczymy jak dawniej radzono sobie bez bieżącej wody, czego używano do mycia się i do prania i jak wyglądały kiedyś pralki. Sprawdzimy jakie właściwości ma mydło a na koniec stworzymy coś, co uprzyjemni wam kąpiel!

PODCZAS WARSZTATU ODWIEDZIMY WYSTAWĘ STAŁĄ "ŁÓDZKIE MIKROHISTORIE. LUDZKIE MIKROHISTORIE"
MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 10*
*w przypadku większej liczby uczestników, zostaną podzieleni na mniejsze grupy

 

 • JAKIE JEST MIASTO – KAŻDY WIDZI

Łódź to istotne miejsce na mapie naszego kraju. Istnieje wiele sposobów na przedstawienie tego, jak ukształtowany jest jej teren i związane z nim rozmieszczenie budynków, parków, ulic. Co w mieście jest ważne dla każdego z nas? Na jakie elementy miasta ludzie zwracają uwagę? Na warsztatach stworzymy własną, oryginalną mapę-przewodnik, która pomoże innym osobom zapoznać się z ciekawymi miejscami w mieście.

MAKSYMALNA LICZBA UCZESTNIKÓW: 30

Dowiedz się więcej


OFERTA WARSZTATÓW DO POBRANIA

Pobierz ofertę warsztatową w formacie .pdf