PRZEDSZKOLA


 

Oferta warsztatów stacjonarnychTwórcza wolność i swobodna ekspresja. Eksperymentowanie i nieszablonowe myślenie. Działania dostosowane do wieku, możliwości percepcyjnych oraz manualnych każdego uczestnika. To wszystko proponuje Dział Edukacji CMWŁ! Mamy do dyspozycji największą salę warsztatową spośród łódzkich muzeów, prowadzimy zajęcia inspirowane wystawami czasowymi, oraz historią Białej Fabryki.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Kiedy: 

wtorek od 9:00 do 15:00
środa – piątek od 9:00 do 16:00
niedziela od 12:00 do 16:00

Termin zajęć ustalamy indywidualnie.

Czas trwania: Warsztat: 90 min.

Koszt: Warsztat:  18 zł bilet normalny, 12 zł bilet ulgowy, opiekunowie biorą udział bezpłatnie.

Rezerwacja: mail: edukacja@cmwl.pl / telefon: 500 527 855


Informacje potrzebne do rezerwacji:

 • preferowany termin zajęć
 • temat zajęć
 • wiek i liczba uczestników
 • kontakt do opiekuna grupy (imię, nazwisko, numer telefonu)
 • dodatkowe informacje (np. o osobach z niepełnosprawnościami)
 • opcjonalnie: dane do faktury
   

Płatność: W kasie bezpośrednio przed zajęciami lub przelewem. W poniedziałki i wtorki płatność możliwa wyłącznie przelewem, na podstawie faktury wystawianej po zajęciach.

 


 

DOSTĘPNE WARSZTATY

 

WARSZTATY ODBYWAJACE SIĘ NA WYSTAWIE "TAK PRACUJE TKANINA":

 

 • NA TROPIE ZWIERZĄT

Niektóre zwierzęta żyją blisko nas, a inne trzymają się daleko od ludzi. Niektóre się nas boją, a czasami my boimy się ich. Zastanowimy się dlaczego tak jest. Podczas zajęć odnajdziemy różne zwierzęta w pracach prezentowanych na wystawie, dowiemy się gdzie żyją poszczególne gatunki i jakie są ich zwyczaje. Zainspirujemy się również sposobem poruszania się zwierząt!  Dowiemy się, co to znaczy zwierzę egzotyczne. Na koniec będziemy tworzyć własne zwierzęta!

Maksymalna liczba uczestników: 30

 

WARSZTATY ODBYWAJACE SIĘ NA WYSTAWIE Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ:

 

 • PODAJ CEGŁĘ!

Co to jest fabryka? Jak wygląda? Czy wydaje jakieś dźwięki? Poszukamy cech charakterystycznych architektury przemysłowej, wsłuchamy się w dźwięki fabrycznych maszyn i będziemy próbowali je sami odtworzyć! Spróbujemy też zbudować jak najwyższy komin i stworzymy własną kolorową fabrykę.

Maksymalna liczba uczestników: 30

 

 • JAKIE JEST MIASTO?

Łódź to istotne miejsce na mapie naszego kraju. Istnieje wiele sposobów na przedstawienie tego, jak ukształtowany jest jej teren i związane z nim rozmieszczenie budynków, parków, ulic. Co w mieście jest ważne dla każdego z nas? Na jakie elementy miasta ludzie zwracają uwagę? Na warsztatach stworzymy własną, oryginalną mapę-przewodnik, która pomoże innym osobom zapoznać się z ciekawymi miejscami w mieście.

Maksymalna liczba uczestników: 30

 

 • MAM TYLE NA GŁOWIE!

Mam tyle na głowie! - słyszałeś to kiedyś? Ale co można mieć na głowie? Dużo spraw i obowiązków ale też czapkę, kapelusz i melonik. Przyjrzymy się różnym nakryciom głowy i zastanowimy się, w jakiej sytuacji można je założyć. Zobaczymy co nosili dziewiętnastowieczni dżentelmeni i damy w dwudziestoleciu międzywojennym oraz jakie niezwykłe pomysły miały studentki łódzkiej szkoły artystycznej. Będziemy zaprzątać sobie głowę różnorodnymi pomysłami i głowić nad niecodziennymi rozwiązaniami, a efekty będą takie, że „czapki z głów”!

Maksymalna liczba uczestników: 30

 

 • NA CZYM STOIMY?

Gdzie nas niosą nogi? Do czego służą buty? Czy można używać jednej pary obuwia do wszystkiego? Na wystawie zobaczymy wiele rodzajów butów i zastanowimy się nad tym, kiedy i gdzie można je nosić. Przetestujemy różne sposoby chodzenia i sprawdzimy do czego jeszcze mogą posłużyć nam stopy. Spróbujemy też przejść na boso po miękkich pomponach i twardych guzikach.

Maksymalna liczba uczestników: 30

 

Warsztaty odbywające się na wystawie: Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie:

 

 • ENE, DUE, LIKE...

„Jeszcze 5 minut zabawy, proooszę!” Brzmi znajomo?! Dlaczego tak bardzo lubimy się bawić? Co jest takiego w lalkach, pluszowych misiach czy klockach, że tracimy zupełnie poczucie czasu? Na warsztat weźmiemy nie tylko dawne zabawki, ale też porównamy je z tymi współczesnymi, a także ożywimy kilka dawnych zabaw i gier! Na koniec sami stworzymy swoją własną zabawkę w stylu retro!

Maksymalna liczba uczestników: 10*

 *w przypadku większej liczby uczestników, zostaną podzieleni na mniejsze grupy

 

 • DO CZYSTA

Obecnie w każdym domu jest łazienka, ale nie zawsze tak było. Czy mamy w domu kran czy nie to i tak umyć się trzeba. Dobrze jest też czasem uprać swoje ubrania. Podczas warsztatu zobaczymy jak dawniej radzono sobie bez bieżącej wody, czego używano do mycia się i do prania i jak wyglądały kiedyś pralki. Sprawdzimy jakie właściwości ma mydło a na koniec stworzymy coś, co uprzyjemni wam kąpiel!

Maksymalna liczba uczestników: 10*

 *w przypadku większej liczby uczestników, zostaną podzieleni na mniejsze grupy

 

 

 

Dowiedz się więcej