PUNKT WYJŚCIA


 



Wychodzimy z muzeum! Ruszamy w teren, by wspólnie poznawać Łódź, doświadczać nie tylko tego jak miasto wygląda, ale także jak brzmi. Zabierzcie się z nami na wędrówkę, którą rozpoczniemy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Prezentowane na wystawach opowieści o mieście staną się dla nas punktem wyjścia do dalszego poznawania Łodzi.

 

LIPIEC:
28. 07. G. 12:30

W poszukiwaniu modernizmu

Łódź to nie tylko fabryki! Po I Wojnie Światowej miasto zostało stolicą województwa. Stawiano nowe budynki użyteczności publicznej, kulturalne, oświatowe i mieszkalne aby Łódź stała się nowocześniejsza i bardziej funkcjonalna. Nowoczesność to też nowy styl w architekturze – modernizm, który rozpowszechnił się w latach 30. XX w. Podczas spaceru przyjrzymy się wybranym realizacjom architektonicznym z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Z muzeum Włókiennictwa przejdziemy się ulicami Piotrkowską, Kościuszki, Narutowicza a zakończymy przy Placu Dąbrowskiego.

Limit osób: 25

Czas trwania ok. 2 godz.

Bilety: 8 zł bilety online i w kasie Muzeum

 

SIERPIEŃ

25. 08. G. 12:30

Dawne podłódzkie letnisko – spacer po Rudzie

Poznaj z nami najmodniejsze podłódzkie letnisko! Malownicze drewniane wille otoczone lasem, wyścigi konne, eleganckie pary pływające łódkami po stawach. A niedaleko gorzelnia, cukrownia i zakłady włókiennicze. Zapraszamy na spacer po Rudzie Pabianickiej. Na dzisiejszym łódzkim osiedlu będziemy tropić ślady dawnego letniska, w którym fabrykanci stawiali domy w stylu świdermajer, a niektórzy tracili fortuny w nieudanych interesach.

Uwaga! Start spaceru po Rudzie będzie z przystanku MPK Rudzka-Przestrzenna (nr 0981), przy ul. Falowej.

Limit osób: 20

Czas trwania ok. 3 godz.

Bilety dostępne jedynie online:  8 zł

Dowiedz się więcej