PUNKT WYJŚCIA


 Wychodzimy z muzeum! Ruszamy w teren, by wspólnie poznawać Łódź, doświadczać nie tylko tego jak miasto wygląda, ale także jak brzmi. Zabierzcie się z nami na wędrówkę, którą rozpoczniemy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Prezentowane na wystawach opowieści o mieście staną się dla nas punktem wyjścia do dalszego poznawania Łodzi.

17. 09. G. 12:30

Dawne podłódzkie letnisko – spacer po Rudzie

Poznaj z nami najmodniejsze podłódzkie letnisko! Malownicze drewniane wille otoczone lasem, wyścigi konne, eleganckie pary pływające łódkami po stawach. A niedaleko gorzelnia, cukrownia i zakłady włókiennicze. Zapraszamy na spacer po Rudzie Pabianickiej. Na dzisiejszym łódzkim osiedlu będziemy tropić ślady dawnego letniska, w którym fabrykanci stawiali domy w stylu świdermajer, a niektórzy tracili fortuny w nieudanych interesach.

Uwaga! Spacer rozpoczynamy na terenie Rudy - startujemy z przystanku MPK Rudzka-Przestrzenna (nr 0981), przy ul. Falowej.

Limit osób: 25

Czas trwania ok. 2 godz.

Bilet: 8 zł – w sprzedaży wyłącznie online  ZAKUP BILETÓW

 

29. 10. G. 16:00

NeoNowa Łódź – spacer interaktywny

Neony kiedyś pełniły głównie funkcję reklamową, obecnie są dziełami sztuki upiększającymi miejską przestrzeń. W czasach PRL-u, kiedy neony stały się najbardziej popularne, Łódź rozjaśniało nawet kilkaset świetlnych instalacji! Każdy szanujący się sklep na ulicy Piotrkowskiej musiał mieć swój neon. Szklane rurki wypełnione gazem przestały świecić w latach 90-tych, jednak obecnie moda na neony wraca! Dlatego 29 października udamy się razem na wieczorny spacer interaktywny ul. Piotrkowską, rozwiązując wskazówki i zagadki w poszukiwaniu współczesnych łódzkich neonów!

Limit osób: 20

Czas trwania ok. 2 godz.

Bilety dostępne w kasie muzeum oraz online na stronie bilety.cmwl.pl

Dowiedz się więcej