Tkanie Ruchu


 "Tkanie ruchu” to warsztat dający przestrzeń do rozwoju zarówno dla dziecka jak i opiekuna. Zrelaksujcie się i kreatywnie spędźcie wspólny czas!


---
Najbliższe terminy:

nowe terminy już wkrótce


Warsztaty to czas na to, aby być blisko siebie, czerpać z dziecięcej radości, wyobraźni i swobody.

  • Warsztaty inspirowane będą tematyką, kontekstem, kolorystyką, techniką wykonania lub fakturą poszczególnych dzieł. Inspirując się nimi będziemy tańczyć, improwizować, partnerować, malować, brudzić się i tworzyć własne niepowtarzalne małe dzieła. 
  • We własnym rytmie będziemy bawić się ciężarem ciała, przestrzenią, punktami odniesienia czy grawitacją. Przez swobodę w ekspresji uruchomimy zmysły, wykorzystamy naturalną ciekawość i  będziemy eksplorować przestrzeń. Pozwoli to w innowacyjny sposób „poczuć” sztukę i poznać różne sposoby tworzenia ruchu.
  • Za pośrednictwem ruchu i dźwięku popracujemy nad rozwojem zdolności percepcyjnych i poznawczych.
  • Podczas warsztatu to rodzice będą czerpali optymizm i pozytywną energię od dzieci. Pozwolą sobie na swobodę w działaniu i w ruchu. Mała zamiana ról?

 

Co musisz wiedzieć:

  • Warsztat skierowany jest do dużych i małych (dla dzieci 3-5 letnich wraz z opiekunami)
  • Ubierzcie się wygodnie, aby mieć swobodę ruchu w spontanicznych pląsach i zabawach na podłodze. Nie zapomnijcie o skarpetkach antypoślizgowych!
  • Możemy się nieco pobrudzić farbami – dlatego sugerujemy zabranie ubrania na zmianę dla dziecka.
  • Pamiętajcie, że jest to czas na uśmiech, ekspresję, twórczą wyobraźnie, przytulasy i wszelkie wygibasy. Dajemy sobie dużą swobodę, by na sali warsztatowej wspólnie spędzić 60 minut na twórczym szaleństwie pełnym sztuki i wzajemnej akceptacji w bezpiecznym otoczeniu, pod okiem profesjonalnego instruktora.


Warsztat poprowadzi Aleksandra Łaba – tancerka, choreografka, pedagog. Od 2014 roku wykładowczyni na Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: Choreografia i techniki tańca). Związana z grupą Pracownią Fizyczną gdzie głównym obszarem działań jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja i proces twórczy. Współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca. Jako tancerka brała udział w wielu spektaklach zarówno teatrów dramatycznych jak i lalkowych. Stypendystka w konkursie telewizji Polskiej S.A „Dolina Kreatywna” za spektakl „Jedność”. Inicjatorka i realizatorka projektów edukacyjnych o tematyce tanecznej min.„ Taniec/ruch przypadek” zrealizowany w ramach konkursu Wykaż inicjatywę 3.0 czy Projekt „Świat u stóp. Młodzi adepci tańca na Górnej” zrealizowany dzięki programowi  Instytutu Muzyki i Tańca  „Myśl w ruchu 2017”.

 

Bilety: 15 zł
Czas trwania: 60 min.

ZAPISY:
Warsztaty odbywają się dla  max. 5 par (dziecko + opiekun)
Dział Edukacji CMWŁ: edukacja@cmwl.pl 

Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Zajęcia będą odbywały się z zachowaniem bezpiecznej odległości społecznej. Podczas warsztatów z improwizacji ruchowej uczestnicy i prowadzący nie mają obowiązku noszenia maseczki.

Przed warsztatami należy przekazać edukatorowi oświadczenie o stanie zdrowia lub wypełnić je na miejscu:

OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA

OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA DZIECKA

 

Dowiedz się więcej