WARSZTATY ON-LINE


 Włącz się w kreatywne działania u siebie w domu! Działaj wspólnie z edukatorem przed swoim komputerem, na materiałach, które odbierzesz z CMWŁ!
Warsztaty on-line rozpoczynamy od tematów związanych z nową wystawą stałą "Łódzkie mikohistorie. Ludzkie mikrohistorie", jaką w grudniu tego roku otworzymy w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej.

 

NAJBLIŻSZE WARSZTATY:

12 grudnia 2020 r. (sobota), godz. 12.00 i 15.00

Ene due like… na kogo wypadnie na tego BĘC! 
Warsztat o dawnych zabawkach i zabawach przeznaczony dla dzieci w wieku 6-10 lat

 „Jeszcze 5 minut zabawy, proooszę!” Brzmi znajomo?! Dlaczego tak bardzo lubimy się bawić? Co jest takiego w lalkach, pluszowych misiach czy klockach, że tracimy zupełnie poczucie czasu i chcemy wydłużać zabawę w nieskończoność? Na warsztat weźmiemy nie tylko dawne zabawki, ale też porównamy je z tymi współczesnymi, a także ożywimy kilka dawnych zabaw i gier! Na koniec sami stworzymy swoją własną zabawkę w stylu retro!

Liczba uczestników: do 10 osób
Cena biletu: 4 zł
KUP BILET ON-LINE

--

20 grudnia 2020 r. (niedziela), godz. 12.00 i 15.00

Świąteczna podróż w czasie
Warsztat o zwyczajach i dekoracjach świątecznych przeznaczony dla dzieci w wieku 8-12 lat

Czy wszyscy jedzą to samo podczas Wigilii i ubierają choinkę na Święta? Jak kiedyś wyglądały ozdoby choinkowe? Czy w Święta je się pączki? Wyruszymy w zimową podróż, podczas której odwiedzimy mieszkańców dawnej Łodzi. Zajrzymy do domów ludzi różnych wyznań i narodowości. Zobaczymy jakie mieli zwyczaje, obrzędy i potrawy świąteczne. Dowiemy się, skąd wziął się zwyczaj ubierania świątecznego drzewka i wykonamy własne ozdoby choinkowe.

Liczba uczestników: do 10 osób
Cena biletu: 4 zł
KUP BILET ON-LINE

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Warsztaty odbędą się online, na platformie ZOOM

Bilety do kupienia na stronie cmwl.pl, cena biletu: 4 zł

Link do spotkania na platformie ZOOM zostanie wysłany na adres podany podczas zakupu biletu najpóźniej dzień przed rozpoczęciem warsztatu. Link nie może być przekazywany i udostępniany osobom nie będącym uczestnikami warsztatu.

 

Zapewniamy materiały do warsztatu, które będzie można odebrać po zakupie biletu w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w portierni przy wejściu od strony ul. Piotrkowskiej 282.

W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji pod nr tel. 500 527 855.

 

--

Wystawę stałą "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z programu Wspieranie działań muzealnych oraz z budżetu Miasta Łodzi.

   

 

Dowiedz się więcej