Warsztaty rodzinne


 Szukacie pomysłu na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny? Nie mogliście lepiej trafić! Obejrzycie wystawę, która zainspiruje Was do tego, by spojrzeć na sztukę z nowej perspektywy. Czeka Was półtorej godziny twórczego kombinowania pod opieką doświadczonego edukatora. 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855 w godzinach 8.00-16.00 (poniedziałek piątek)

Czas trwania: 90 min.
Bilet: 16 zł (dla pary opiekun+dziecko; kolejne dziecko +8zł).
Bilety do nabycia w kasie Muzeum po wcześniejszej rezerwacji miejsca (500 527 855)

---------------------------------------------------------------------------------

NAJBLIŻSZE TERMINY:

Zapisy na lipcowe warszaty ruszają 20 czerwca!

06. 07. (środa) godzina 12:30

POCZUJ RYTM - dla dzieci 6 - 10 lat

Czym jest rytm? Czy można go usłyszeć, poczuć, zobaczyć? Podczas warsztatu odpowiemy na pytanie, co łączy fasadę wieżowca, latarnie uliczne oraz pień drzewa? Obejrzymy wybrane prace łódzkiego awangardowego artysty Antoniego Starczewskiego i odkryjemy, że rytm jest obecny nie tylko w muzyce, ale również w naszym ciele, otaczającej rzeczywistości, a także sztuce! Dowiemy się też, czy rytm może się składać z różnych elementów.

Warsztaty odbywają się na wystawie ANTONI STARCZEWSKI. IDEA ZAPISU LINEARNEGO

 

13. 07. (środa) godzina 12:30

NA DOTYK - dla dzieci 6 - 10 lat

Jaka w dotyku jest ceramika, a jaka wełna? Czy papier jest gładki czy szorstki? Przyglądając się pracom Antoniego Starczewskiego sprawdzimy z jakich materiałów są wykonane i jakie są ich faktury. Podczas różnorodnych działań poszukamy w przedmiotach różnych cech i sprawdzimy co jest gładkie, szorstkie, miękkie i twarde.

Warsztaty odbywają się na wystawie ANTONI STARCZEWSKI. IDEA ZAPISU LINEARNEGO

 

20. 07. (środa) godzina 12:30

ŁÓDŹ FABRYCZNA - dla dzieci 6 - 10 lat

Łódź to miasto, które dawniej było pełne fabryk. Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzą się, co to jest fabryka, jak wygląda i jakie można w niej usłyszeć dźwięki? Sprawdzimy, co wspólnego z fabryką ma czajnik, poszukamy cech charakterystycznych architektury przemysłowej i wsłuchamy się w dźwięki fabrycznych maszyn.

Warsztaty odbywają się na wystawie MIASTO – MODA – MASZYNA

 

27. 07. (środa) godzina 12:30

ZŁOŻONE Z NATURY - dla dzieci 6 - 10 lat

Wszystko co nas otacza jest całością utworzoną z wielu połączonych ze sobą elementów. Rośliny składają się z łodyg, liści, korzeni i kwiatów, a każda ta część – z komórek. Czy roślinę da się rozłożyć na części złożyć z powrotem? Czy to będzie dalej ta sama roślina? Takiego wyzwania podjął się Paweł Bownik i uwiecznił to na fotografiach. Podczas zajęć przekonamy się jak bardzo złożona może być natura i że to co widzimy na zdjęciu nie musi być tym, czym się wydaje być.

Warsztaty odbywają się na wystawie BOWNIK. PODSZERSTEK

Dowiedz się więcej