Warsztaty rodzinne


 Szukacie pomysłu na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny? Nie mogliście lepiej trafić! Obejrzycie wystawę, która zainspiruje Was do tego, by spojrzeć na sztukę z nowej perspektywy. Czeka Was półtorej godziny twórczego kombinowania pod opieką doświadczonego edukatora. Będziecie wcielać się w rolę artysty – badać, sprawdzać, próbować i eksperymentować. Odrzućcie ograniczenia i puśćcie wodze fantazji!

 

Czas trwania: 90 min.
Niedziela, godz. 11.00
Bilet normalny: 12 zł, bilet ulgowy: 8 zł
Na warsztaty obowiązują zapisy.
Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

 

 

WRZESIEŃ 2019

15 września (niedziela), godz. 11.00
FABRYKA PEŁNA WYNALAZKÓW

Czy rzeczywiście Jan Gutenberg wynalazł druk? Czy James Watt był pierwszym, który wykorzystał parę jako siłę napędową? Zapraszamy w podróż w świat historii, nauki i techniki podczas lekcji muzealnej „Fabryka pełna wynalazków”. Maszyny włókiennicze i inne obiekty zgromadzone w muzeum będą pretekstem do opowieści na temat wynalezienia maszyny parowej, komputera, krosna tkackiego, żelazka i nie tylko.

Warsztat dla dzieci od lat 7 wraz z opiekunem.
Liczba uczestników: 12 par dziecko+rodzic/opiekun. 

 

29 września (niedziela), godz. 11.00
ŁÓDZKIE LEGENDY 

Kim był Janusz i w jaki sposób przyczynił się do powstania miasta Łodzi? Jak narodziła się łódzka „Pietryna” i jakie urządzenie zamontował w swoim pałacu Izrael Poznański? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas lekcji muzealnej „Łódzkie legendy”. 
Spróbujemy zdefiniować pojęcie legendy i baśni. Poprzez wspólne rozwiązywanie zagadek, łamigłówek i krzyżówek poznamy wiele barwnych opowieści, w których opisane zostały ważne zdarzenia w dziejach Łodzi. Przyjdźcie i sami przekonajcie się jak wiele tajemnic na temat historii miasta kryje się w tych niezwykłych opowieściach przekazywanych z pokolenia na pokolenie! 

Warsztat dla dzieci od lat 7 wraz z opiekunem.
Liczba uczestników: 12 par dziecko+rodzic/opiekun.


PAŹDZIERNIK 2019 

6 października (niedziela), godz. 11.00
ZA GRANICĄ WYOBRAŹNI

Piaszczysta plaża, kamienisty górski szlak czy pachnąca łąka? Rower, samochód a może samolot? Gdzie i czym jeździmy na wakacje? Czy 90 minut wystarczy, aby odbyć podróż do wymarzonego miejsca i „wysłać” z niego niepowtarzalną pocztówkę?! 
MY udowodnimy, że jest to możliwe!
Na warsztatach dotkniemy różnych fakturowo materiałów i spróbujemy odgadnąć z jakimi miejscami nam się kojarzą. Bez wątpienia zajęcia te wprowadzą Nas w wakacyjny nastrój!

Warsztat dla dzieci od lat 7 wraz z opiekunem.
Liczba uczestników: 12 par dziecko+rodzic/opiekun.

 

20 października (niedziela), godz. 11.00
ZWIERZO-ZWIERZ

Jakie odgłosy wydają zwierzęta? Jakiej potrzebują przestrzeni do życia? 
Co by było gdyby pszczoła miała tygrysi ogon, a mysz głowę słonia?
Podczas warsztatów poszukamy odpowiedzi na te pytania. Każdy z Nas będzie mógł również poczuć się jak odważny lew, uparty osioł czy mądra sowa. Na koniec wspólnymi siłami stworzymy fantastyczne, dotąd nieznane Nam istoty. Razem wkroczymy w niezwykły świat zwierząt! 

Warsztat dla dzieci od lat 7 wraz z opiekunem.
Liczba uczestników: 12 par dziecko+rodzic/opiekun.

 

Dowiedz się więcej