Wykłady o modzie


 Nowy cykl wykładów w naszym Muzeum. Tym razem w każdą trzecią niedzielę razem z Jagą Janik będziemy rozmawiać o modzie. 

Moda nie pyta o wiek. Sama się starzeje. Starzejemy się wszyscy. Społeczeństwa, projektanci i modelki. Nie możemy temu zaprzeczyć, a wręcz musimy o tym mówić.

Autorka bloga o modzie fashion50plus.pl. Kocha modę, która jest jej pasją i sztukę, z którą była związana zawodowo. Pracowała m.in. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa oraz Muzeum Sztuki w Łodzi. Bloga założyła w wieku 58 lat aby łamać stereotypy o „starych babach” źle ubranych. Bierze udział w programach i konferencjach, które takie myślenie pozwalają zmieniać. Wspiera polskich projektantów. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego z którym była także związana zawodowo od 1997 roku. Pracowała w administracji centralnej uczelni (kierownik biura promocji, biura rektora, rzecznik prasowy). W 2015 roku przeszła z UŁ na emeryturę i zaczęła pracę w sklepie stacjonarnym jednej z marek modowych, gdzie sprzedając ubrania doradza kobietom w różnym wieku.

Czas trwania: 60 min.
Wybrane niedziele, godz. 15.00
Bilet normalny: 6 zł, bilet ulgowy: 4 zł
Na wydarzenie nie obowiązują zapisy

 

STYCZEŃ 2020 r.:

19.01.2020 r. (niedziela), godz. 15.00
Gdzie się ubrać? Ciekawe miejsca modowe. Sieciówki a projektanci.

Tym razem Jaga Janik podpowie jak upolować najlepsze okazje i zadbać o własny styl. Kupując w sieciówkach nie trzeba rezygnować z oryginalności, a na pewno nie trzeba rozstawać się z oszczędnościami... A może warto wydać od czasu do czasu więcej na ciuch prosto od projektanta i być poza konkurencją? Przekonajcie się sami! 
 

Dowiedz się więcej