WYSTAWY PLANOWANE


 

W przyszłym roku otworzymy nową wystawę stałą "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" 


Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi pozyskało ponad 300 tys. zł., które pomogą w stworzeniu nowej wystawy stałej w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej. W zabytkowych budynkach położonych wzdłuż malowniczej głównej alei kończą się właśnie wieloetapowe prace, stanowiące część inwestycji o wartości ponad 15 milionów złotych. 
Potęgę włókienniczej Łodzi przez kolejne dekady tworzyli ludzie – od XIX-wiecznych fabrykantów i tkaczy, poprzez międzywojennych kupców i robotników, aż po rzemieślników czy urzędników z czasów PRL. To właśnie oni i ich autentyczne losy staną się kanwą nowej wystawy stałej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, pt. „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”, która zagości w pięciu domach Skansenu po zakończeniu ich kompleksowej modernizacji.

Zwiedzający będą mogli zapoznać się z narracją poświęconą kulturowym, społecznym i ekonomicznym przemianom miasta na przestrzeni ponad 100 lat, pokazanym nie przez pryzmat wielkiej historii słynnych fabrykantów, lecz zwykłych mieszkańców, ich domów, warunków pracy oraz indywidualnych losów.
Wystawa zostanie otwarta jesienią 2020 roku.  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dowiedz się więcej