Aktualności


„Tajemnica carskiej tkaniny” – gra fabularna w CMWŁ!„Co ja pocznę? Gdzie ja pójdę?” – łka w poduszkę Kasia. Młoda włókniarka została oskarżona o kradzież cennego materiału i natychmiast zwolniona ze stanowiska. „Co za wstyd i hańba! Jaka strata finansowa!” – rozpacza fabrykant, by po chwili grzmieć w myślach: „Gdzie jest reszta tkaniny!?”. W fabryce włókienniczej trwa kryzys! Tkanina wyprodukowana na specjalne zamówienie cara, która mogłaby pomóc fabrykantowi podźwignąć się z problemów finansowych, zaginęła. W mieszkaniu Kasi znaleziono skrawek drogocennego materiału, ale nadal pozostaje zagadką, gdzie jest pozostała część? Czy na pewno to włókniarka Kasia jest winna kradzieży?

Wcielcie się w postaci z przełomu XIX i XX wieku i przenieście się do zadymionej, włókienniczej Łodzi! W pobliżu fabryki znajduje się osiedle robotnicze, a oba miejsca skrywają rozwiązanie zagadki. Porozmawiajcie z pracownikami fabryki i mieszkańcami osiedla, odnajdźcie dowody przestępstwa i spróbujcie odkryć, kto ukradł carską tkaninę!

Zapraszamy osoby dorosłe w dwuosobowych zespołach do udziału w grze fabularnej „Tajemnica carskiej tkaniny”. Gra rozgrywać się będzie na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi 6 stycznia 2024 roku. Początek gry o godz.: 14, bilety w cenie: 12 zł, zapisy i więcej informacji pod numerem: 500 527 855 lub edukacja@cmwl.pl, o udziale w grze decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin gry