Oprowadzania kuratorskie z muzyką w tle


 UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych towarzyszące koncertom Geyer Music Factory:

Na oprowadzania obowiązują zapisy pod numerem telefonu 500 529 365 lub pod adresem email. Warunkiem uczestnictwa w oprowadzaniu jest posiadanie biletu na koncert Geyer Music Factory 2022, który odbędzie się danego dnia.  Liczba miejsc ograniczona!

 

08.07, godz. 20.00-20.45 „Dźwięki fabryki” UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ – ścieżką techniczną – skupione będzie wokół stukotu krosien i szumu przędzarek jako nieodłącznym elemencie krajobrazu hali fabrycznej – zrekonstruowanej na ekspozycji.

 

15.07, godz. 20.00-20.45 „Moda na muzykę” UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Oprowadzanie po nowej wystawie stałej Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ dotyczyć będzie zjawisk zachodzących w polskiej modzie 2 połowie XX wieku. Tło muzyczne ekspozycji stanowi muzyka z lat 80. i 90. XX w. Atrakcją wydarzenia będą opowieści o słynnej bananówie Maryli Rodowicz z Festiwalu w Sopocie czy ludowych motywach w stylizacjach Czesława Niemena.

 

29.07, godz. 20.00-20.45 "Szlakiem muzycznych przebojów" UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Podczas oprowadzania z przewodnikiem po wystawie stałej "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" zwiedzający będą mieli okazję posłuchać polskich przebojów z lat 20-80. XX w. prezentowanych w zrekonstruowanych wnętrzach mieszkalnych z różnych dekad XX w., a także obejrzeć takie perełki myśli technicznej jak Radio Turandot, Marconi czy patefon.

 

--

Organizatorem 13 edycji festiwalu jest Fundacja Mozart i Ty. Festiwal został dofinansowany dzięki dotacji z budżetu Miasta Łodzi.  Projekt zapewnia dostępność koncertów i oprowadzań dla osób ze szczególnymi potrzebami w obszarze architektonicznym, cyfrowym i komunikacyjno-informacyjnym.

Dowiedz się więcej