GEYER MUSIC FACTORY 2022


 Dziedziniec Białej Fabryki Ludwika Geyera znów wypełni się muzyką. W lipcu rusza kolejna edycja Geyer Music Factory. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie melodia.

Może być kantylenowa, deklamacyjna, figuracyjna i ornamentalna, bywa czarowna, porywająca, wpadająca w ucho czy nucona w wyobraźni. Melodia – o której mowa – łącząca różne gatunki i style muzyczne stanowi zarazem najważniejszy składnik twórczości wszystkich artystów zaproszonych do udziału w projekcie.

- Podczas trzech piątków lipca na dziedzińcu Białej Fabryki usłyszymy głównie muzykę swingową, jazzową i piosenkę. Na naszej estradzie zagoszczą znani i bardzo przez naszą publiczność lubiani artyści: Gary Guthman, Dorota i Henryk Miśkiewiczowie, Mietek Szcześniak i Joanna Gajda – mówi Tomasz Gołębiewski, dyrektor artystyczny festiwalu, kameralista i pierwszy skrzypek Filharmonii Łódzkiej, organizator wielu letnich imprez muzycznych w Łodzi.

- Muzyka na żywo rozbrzmiewająca w otoczeniu zabytkowych murów dawnej fabryki Geyera podczas ciepłych, lipcowych wieczorów tworzy niepowtarzalny klimat. Dlatego z radością czekamy na tegoroczne koncerty i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa – mówi Aneta Dalbiak, dyrektorka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Tradycyjnie już koncertom towarzyszyć będą specjalnie na tę okazję przygotowane oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych w CMWŁ Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ oraz "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie". Podczas zwiedzania wspólnie odnajdziemy muzyczne akcenty scenograficzne budujące klimat ekspozycji, przypominając sobie przeboje od lat 20-tych do 90-tych XX w., a także wsłuchując się w melodie wyznaczane stukotem krosien i szumem przędzarek. UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC NA OPROWADZANIA!

Bilety na koncert dostępne będą w sprzedaży od 10 czerwca na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w dniach otwarcia muzeum. 

Wszystkie informacje organizacyjne na temat udziału w koncercie i oprowadzaniach dostępne są na stronie: www.cmwl.pl w zakładce Geyer Music Factory.

 

Harmonogram koncertów Geyer Music Factory 2022:

 

08.07.2022, g. 21.00 - Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz "Nasza Miłość" (koncert jubileuszowy z okazji 70. rocznicy urodzin Artysty)

W projekcie "Nasza Miłość" na jednej scenie wystąpią Henryk, Dorota i Michał Miśkiewicz - wybitni muzycy jazzowi połączeni więzami krwi. "Nasza Miłość" to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej, powstały w rocznicę 70. urodzin Henryka Miśkiewicza.

Bilety: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI

 

15.07.2022, g. 21.00 - Gary Guthman Quartet (koncert jubileuszowy z okazji 70. rocznicy urodzin Artysty)

Gary Guthman od lat prezentuje zarówno muzykę swingową kompozytorów amerykańskich, jak i polskich twórców takich jak Władysław Szpilman czy Bronisław Kaper. Słynie z zamiłowania do pięknych kantylenowych melodii i ogromnego wyczucia czasu w muzyce.

Bilety: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI

 

29.07.2022, g. 21.00 - Mietek Szcześniak & Joanna Gajda Quartet "Jazz dla dzieciaków"

Festiwal Geyer Music Factory 2022 zakończy się 29 lipca koncertem Mietka Szcześniaka i Joanna Gajda Quartet. Zaprezentowane zostaną klasyki jazzowe z repertuaru Herbiego Hancocka czy Johna Coltrane'a z polskimi tekstami. Gościnnie w koncercie udział weźmie Zespół Artystyczny „Krajki". Projekt powstał w celu zaznajomienia młodszych słuchaczy z gatunkiem muzyki adresowanym zwykle do starszego odbiorcy. Przyjęło się bowiem sądzić, że jazz nie jest łatwy w odbiorze, a co za tym idzie, nie nadaje się dla niedorosłych uszu. Czy to prawda? Okazuje się, że niekoniecznie. Wystarczy bowiem opowiedzieć go językiem zrozumiałym zarówno przez dorosłych jak i młodzież!

Bilety: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI


REGULAMIN GEYER MUSIC FACTORY 2022

 

Oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych towarzyszące koncertom Geyer Music Factory:

UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC NA OPROWADZANIA!

08.07, godz. 20.00-20.45 „Dźwięki fabryki” BRAK WOLNYCH MIEJSC

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ – ścieżką techniczną – skupione będzie wokół stukotu krosien i szumu przędzarek jako nieodłącznym elemencie krajobrazu hali fabrycznej – zrekonstruowanej na ekspozycji.

 

15.07, godz. 20.00-20.45 „Moda na muzykę” BRAK WOLNYCH MIEJSC

Oprowadzanie po nowej wystawie stałej Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ dotyczyć będzie zjawisk zachodzących w polskiej modzie 2 połowie XX wieku. Tło muzyczne ekspozycji stanowi muzyka z lat 80. i 90. XX w. Atrakcją wydarzenia będą opowieści o słynnej bananówie Maryli Rodowicz z Festiwalu w Sopocie czy ludowych motywach w stylizacjach Czesława Niemena.

 

29.07, godz. 20.00-20.45 "Szlakiem muzycznych przebojów" BRAK WOLNYCH MIEJSC

Podczas oprowadzania z przewodnikiem po wystawie stałej "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" zwiedzający będą mieli okazję posłuchać polskich przebojów z lat 20-80. XX w. prezentowanych w zrekonstruowanych wnętrzach mieszkalnych z różnych dekad XX w., a także obejrzeć takie perełki myśli technicznej jak Radio Turandot, Marconi czy patefon.

 

--

Organizatorem 13 edycji festiwalu jest Fundacja Mozart i Ty. Projekt zapewnia dostępność koncertów i oprowadzań dla osób ze szczególnymi potrzebami w obszarze architektonicznym, cyfrowym i komunikacyjno-informacyjnym. 

Zadanie "Geyer Music Factory 2022"  jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Dowiedz się więcej


O festiwalu

Geyer Music Factory (GMF) to cykl letnich koncertów plenerowych odbywających się na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Plan widowni

Plan widowni Geyer Music Factory 2022

Regulamin GMF 2022

Regulamin Geyer Music Factory 2022

Oprowadzania kuratorskie z muzyką w tle

Oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych towarzyszące koncertom Geyer Music Factory:

Jesteś dziennikarzem? Potrzebujesz akredytacji?

Napisz wiadomość pod adres promocja@cmwl.pl