GEYER MUSIC FACTORY 2022


 Dziedziniec Białej Fabryki Ludwika Geyera znów wypełni się muzyką. W lipcu rusza kolejna edycja Geyer Music Factory. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie melodia.

Może być kantylenowa, deklamacyjna, figuracyjna i ornamentalna, bywa czarowna, porywająca, wpadająca w ucho czy nucona w wyobraźni. Melodia – o której mowa – łącząca różne gatunki i style muzyczne stanowi zarazem najważniejszy składnik twórczości wszystkich artystów zaproszonych do udziału w projekcie.

- Podczas trzech piątków lipca na dziedzińcu Białej Fabryki usłyszymy głównie muzykę swingową, jazzową i piosenkę. Na naszej estradzie zagoszczą znani i bardzo przez naszą publiczność lubiani artyści: Gary Guthman, Dorota i Henryk Miśkiewiczowie, Mietek Szcześniak i Joanna Gajda – mówi Tomasz Gołębiewski, dyrektor artystyczny festiwalu, kameralista i pierwszy skrzypek Filharmonii Łódzkiej, organizator wielu letnich imprez muzycznych w Łodzi.

- Muzyka na żywo rozbrzmiewająca w otoczeniu zabytkowych murów dawnej fabryki Geyera podczas ciepłych, lipcowych wieczorów tworzy niepowtarzalny klimat. Dlatego z radością czekamy na tegoroczne koncerty i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa – mówi Aneta Dalbiak, dyrektorka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Tradycyjnie już koncertom towarzyszyć będą specjalnie na tę okazję przygotowane oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych w CMWŁ Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ oraz "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie". Podczas zwiedzania wspólnie odnajdziemy muzyczne akcenty scenograficzne budujące klimat ekspozycji, przypominając sobie przeboje od lat 20-tych do 90-tych XX w., a także wsłuchując się w melodie wyznaczane stukotem krosien i szumem przędzarek.

Bilety na koncert dostępne będą w sprzedaży od 10 czerwca na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w dniach otwarcia muzeum. Na oprowadzania obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkie informacje organizacyjne na temat udziału w koncercie i oprowadzaniach dostępne są na stronie: www.cmwl.pl w zakładce Geyer Music Factory.

 

Harmonogram koncertów Geyer Music Factory 2022:

 

08.07.2022, g. 21.00 - Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz "Nasza Miłość" (koncert jubileuszowy z okazji 70. rocznicy urodzin Artysty)

W projekcie "Nasza Miłość" na jednej scenie wystąpią Henryk, Dorota i Michał Miśkiewicz - wybitni muzycy jazzowi połączeni więzami krwi. "Nasza Miłość" to pierwszy, wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej, powstały w rocznicę 70. urodzin Henryka Miśkiewicza.

Bilety: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI

 

15.07.2022, g. 21.00 - Gary Guthman Quartet (koncert jubileuszowy z okazji 70. rocznicy urodzin Artysty)

Gary Guthman od lat prezentuje zarówno muzykę swingową kompozytorów amerykańskich, jak i polskich twórców takich jak Władysław Szpilman czy Bronisław Kaper. Słynie z zamiłowania do pięknych kantylenowych melodii i ogromnego wyczucia czasu w muzyce.

Bilety: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI

 

29.07.2022, g. 21.00 - Mietek Szcześniak & Joanna Gajda Quartet "Jazz dla dzieciaków"

Na festiwalu wystąpi Mietek Szcześniak z towarzyszeniem chórków dziecięcych oraz kwartetu jazzowego. Zaprezentowane zostaną klasyki jazzowe z repertuaru Herbiego Hancocka czy Johna Coltrane'a z polskimi tekstami, napisanymi specjalnie na potrzeby projektu przez wokalistkę jazzową - Joannę Gajdę. Projekt ma na celu popularyzację melodyjnej muzyki jazzowej wśród dzieci. Choć z założenia projekt jest adresowany do najmłodszych odbiorców - nie od dziś wiadomo, że każdy dorosły powinien w sobie pielęgnować piękno i spontaniczność wewnętrznego dziecka. Jesteśmy więc przekonani, że koncert będzie wspaniałym doświadczeniem dla szerokiego grona publiczności. Niech to będzie nasz łódzki muzyczny appendix do czerwcowego Dnia Dziecka rozszerzony na wszystkie grupy wiekowe!

Bilety: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI


REGULAMIN GEYER MUSIC FACTORY 2022

 

Oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych towarzyszące koncertom Geyer Music Factory:

Na oprowadzania obowiązują zapisy pod numerem telefonu 500 529 365 lub pod adresem email gmf@cmwl.pl. Warunkiem uczestnictwa w oprowadzaniu jest posiadanie biletu na koncert Geyer Music Factory 2022, który odbędzie się danego dnia.  Liczba miejsc ograniczona!

 

08.07, godz. 20.00-20.45 „Dźwięki fabryki” 

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ – ścieżką techniczną – skupione będzie wokół stukotu krosien i szumu przędzarek jako nieodłącznym elemencie krajobrazu hali fabrycznej – zrekonstruowanej na ekspozycji.

 

15.07, godz. 20.00-20.45 „Moda na muzykę”

Oprowadzanie po nowej wystawie stałej Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ dotyczyć będzie zjawisk zachodzących w polskiej modzie 2 połowie XX wieku. Tło muzyczne ekspozycji stanowi muzyka z lat 80. i 90. XX w. Atrakcją wydarzenia będą opowieści o słynnej bananówie Maryli Rodowicz z Festiwalu w Sopocie czy ludowych motywach w stylizacjach Czesława Niemena.

 

29.07, godz. 20.00-20.45 "Szlakiem muzycznych przebojów"

Podczas oprowadzania z przewodnikiem po wystawie stałej "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" zwiedzający będą mieli okazję posłuchać polskich przebojów z lat 20-80. XX w. prezentowanych w zrekonstruowanych wnętrzach mieszkalnych z różnych dekad XX w., a także obejrzeć takie perełki myśli technicznej jak Radio Turandot, Marconi czy patefon.

 

--

Organizatorem 13 edycji festiwalu jest Fundacja Mozart i Ty. Projekt zapewnia dostępność koncertów i oprowadzań dla osób ze szczególnymi potrzebami w obszarze architektonicznym, cyfrowym i komunikacyjno-informacyjnym. 

Zadanie "Geyer Music Factory 2022"  jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Dowiedz się więcej


O festiwalu

Geyer Music Factory (GMF) to cykl letnich koncertów plenerowych odbywających się na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Plan widowni

Plan widowni Geyer Music Factory 2022

Regulamin GMF 2022

Regulamin Geyer Music Factory 2022

Oprowadzania kuratorskie z muzyką w tle

Oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych towarzyszące koncertom Geyer Music Factory:

Jesteś dziennikarzem? Potrzebujesz akredytacji?

Napisz wiadomość pod adres promocja@cmwl.pl