Projekt "Punkty widzenia. Młodzi o Triennale"


 Co może być najważniejszego dla dziecka na wielkiej, międzynarodowej wystawie o wieloletniej tradycji? Jak według niego powinna być zaprojektowana taka wystawa? I jak to się robi?

Jeśli Twoje dziecko chce realizować swoje twórcze pomysły zapraszamy je do udziału w projekcie „Punkty widzenia. Młodzi o Triennale”, który przygotowujemy w naszym Muzeum. W ramach projektu przyszli Młodzi Kuratorzy najpierw wezmą udział w warsztatach, które przygotują ich do roli przewodników po wystawie 16. Międzynarodowe Triennale Tkaniny (16. MTT). Podczas zajęć dowiedzą się jak mówić o tkaninie. Będą pracować nad emisją swojego głosu. Poznają zasady projektowania graficznego, fotografowania dzieł sztuki oraz sposoby redagowania tekstów. W sumie w 2019 roku wezmą udział w 11 warsztatach. Później wspólnie z dziećmi przygotujemy unikatowe katalogi 16. MTT, w których każde z nich opisze wybrane przez siebie dzieła prezentowane na wystawie. 

W drugim etapie projektu, w 2020 roku, dzieci podczas cyklu 13 warsztatów dowiedzą się jak wygląda praca kuratora i producenta wystawy. Nauczą się też budować scenografię, by później wziąć udział w przygotowaniu własnej ekspozycji.  

Do udziału zaprosilismy dzieci w wieku od 8 do 14 lat, które będą uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Przez cały czas, w swoich działaniach, dzieci będą wspierane przez profesjonalny zespół, który pomoże im doprecyzować ich pomysły. Przez cały czas trwania projektu, co tydzień, będą też odbywać się spotkania dzieci z koordynatorem, który pomoże wypracowywać kolejne działania. 

 

Regulamin

Młode punkty widzenia

Foty 

Dowiedz się więcej


Warsztaty

Zajęcia dla grup zorganizowanych oraz uczestników indywidualnych.

Lekcje

Lekcje, czyli kreatywne zwiedzanie muzeum to alternatywa dla oferty warsztatowej.

Oprowadzania

Zachęcamy do udziału w oprowadzaniach po aktualnych wystawach stałych i czasowych.

Jak to działa?

Co zrobić, aby wziąć udział w wybranych zajęciach.