Projekt "Punkty widzenia. Młodzi o Triennale"
Co może być najważniejszego dla dziecka na wielkiej, międzynarodowej wystawie o wieloletniej tradycji? Jak według niego powinna być zaprojektowana taka wystawa? I jak to się robi?
Jeśli Twoje dziecko chce realizować swoje twórcze pomysły zapraszamy je do udziału w projekcie „Punkty widzenia. Młodzi o Triennale”, który przygotowujemy w naszym Muzeum. W ramach projektu przyszli Młodzi Kuratorzy najpierw wezmą udział w warsztatach, które przygotują ich do roli przewodników po wystawie 16. Międzynarodowe Triennale Tkaniny (16. MTT). Podczas zajęć dowiedzą się jak mówić o tkaninie. Będą pracować nad emisją swojego głosu. Poznają zasady projektowania graficznego, fotografowania dzieł sztuki oraz sposoby redagowania tekstów. W sumie w 2019 roku wezmą udział w 11 warsztatach. Później wspólnie z dziećmi przygotujemy unikatowe katalogi 16. MTT, w których każde z nich opisze wybrane przez siebie dzieła prezentowane na wystawie.
W drugim etapie projektu, w 2020 roku, dzieci podczas cyklu 13 warsztatów dowiedzą się jak wygląda praca kuratora i producenta wystawy. Nauczą się też budować scenografię, by później wziąć udział w przygotowaniu własnej ekspozycji.
Do udziału zaprosilismy dzieci w wieku od 8 do 14 lat, które będą uczestniczyć we wszystkich zajęciach. Przez cały czas, w swoich działaniach, dzieci będą wspierane przez profesjonalny zespół, który pomoże im doprecyzować ich pomysły. Przez cały czas trwania projektu, co tydzień, będą też odbywać się spotkania dzieci z koordynatorem, który pomoże wypracowywać kolejne działania.
Dowiedz się więcej