Aktualności


GEYER MUSIC FACTORY 2022 – BILETYW lipcu rusza kolejna edycja Geyer Music Factory. Dziedziniec Białej Fabryki Ludwika Geyera znów wypełni się muzyką. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie melodia. To właśnie ona – łącząca różne gatunki i style muzyczne stanowi zarazem najważniejszy składnik twórczości wszystkich artystów zaproszonych do udziału w projekcie.

29.07.2022, godz. 21.00 - Mietek Szcześniak & Joanna Gajda Quartet 
Bilety
: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)                   KUP BILET                   PLAN WIDOWNI

Festiwal Geyer Music Factory 2022 zakończy się 29 lipca koncertem Mietka Szcześniaka i Joanna Gajda Quartet.Zaprezentowane zostaną klasyki jazzowe z repertuaru Herbiego Hancocka czy Johna Coltrane'a z polskimi tekstami. Gościnnie w koncercie udział weźmie Zespół Artystyczny „Krajki". Projekt powstał w celu zaznajomienia młodszych słuchaczy z gatunkiem muzyki adresowanym zwykle do starszego odbiorcy. Przyjęło się bowiem sądzić, że jazz nie jest łatwy w odbiorze, a co za tym idzie, nie nadaje się dla niedorosłych uszu. Czy to prawda? Okazuje się, że niekoniecznie. Wystarczy bowiem opowiedzieć go językiem zrozumiałym zarówno przez dorosłych jak i młodzież!

Tradycyjnie już koncertom towarzyszyć będą specjalnie na tę okazję przygotowane oprowadzania kuratorskie po wystawach stałych w CMWŁ Mɪᴀsᴛᴏ–Mᴏᴅᴀ–Mᴀsᴢʏɴᴀ oraz "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie". Podczas zwiedzania wspólnie odnajdziemy muzyczne akcenty scenograficzne budujące klimat ekspozycji, przypominając sobie przeboje od lat 20-tych do 90-tych XX wieku, a także wsłuchując się w melodie wyznaczane stukotem krosien i szumem przędzarek. UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC NA OPROWADZANIA!

Bilety w cenie 25 zł (miejsca stojące) i 30 zł (miejsca siedzące) dostępne są w sprzedaży na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w dniach otwarcia muzeum. Na oprowadzania obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkie informacje organizacyjne oraz aktualności dotyczące koncertów znajdziecie w zakładce "Geyer Music Factory"

--

Zadanie "Geyer Music Factory 2022"  jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.