Aktualności


Geyer Music Factory 2024Od jazzu, przez utwory autorskie, po muzykę latynoską i pop. Podczas jubileuszowej edycji festiwalu Geyer Music Factory zagrają artyści, których koncerty cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności: Grohman Orchestra & Bartek Grzanek, Dorota Miśkiewicz, Atom String Quartet i Motion Trio. Usłyszymy muzykę filmową, brzmienia z gorącej Brazylii, wykonania klasyczne i nowoczesne inspirowane dźwiękami z różnych zakątków świata.

Wakacyjne piątkowe koncerty na dziedzińcu Białej Fabryki to już tradycja, która na stałe wpisała się w plan łódzkich wydarzeń. 15 maja rusza sprzedaż biletów na 15. edycję festiwalu „Geyer Music Factory”.

Tytuł nadchodzącej edycji „Ale to już było” nawiązuje do najlepszego i najbardziej lubianego przez publiczność repertuaru zaprezentowanego podczas wszystkich dotychczasowych edycji.

Tegoroczny festiwal obejmie szerokie spektrum kultury muzycznej: od koncertów kameralnych po brzmienia małej orkiestry rozrywkowej. Dodatkową atrakcję stanowić będą oprowadzania po wystawach znajdujących się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi: "Miasto-Moda-Maszyna", „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” oraz, otwieranej 23 maja nowej wystawy czasowej "Fenomen polskiego kilimu".

 

Bilety na koncerty w cenie 40 zł (miejsca siedzące) dostępne będą w sprzedaży od 15 maja na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w godzinach otwarcia muzeum. W przypadku wyprzedania biletów na miejsca siedzące, dostępne będą płatne wejściówki na miejsca stojące. Na oprowadzania obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 529 365 lub mailowo: gmf@cmwl.pl. Liczba miejsc ograniczona.

 

REGULAMIN GEYER MUSIC FACTORY 2024

 

Harmonogram koncertów Geyer Music Factory 2024:

28.06.2024 | 21.00                    [BILETY]                    [PLAN WIDOWNI]
Grohman Orchestra & Bartek Grzanek
Filmowe Piosenki

"Filmowe piosenki" to najnowszy projekt łódzkiej orkiestry Grohman Orchestra i wokalisty Bartka Grzanka. Na koncercie inaugurującym 15. edycję festiwalu Geyer Music Factory zespół zaprezentuje wielkie przeboje z kasowych filmów m.in: Oh, Pretty Woman, Gorączka sobotniej nocy, Shrek, Czas Apokalipsy, Uwierz w ducha czy Blues Brothers. Utwory zaaranżowane przez Leszka Kołodziejskiego usłyszymy w brawurowym wykonaniu Grohman Orchestra gwarantującej rozrywkę na najwyższym poziomie artystycznym. W skład zespołu wchodzą instrumentaliści z Filharmonii Łódzkiej oraz wokalista Bartek Grzanek.

5.07.2024 | 21.00                    [BILETY]                    [PLAN WIDOWNI]
Dorota Miśkiewicz
Bons Amigos

"Bons amigos” to polska odsłona koncertu promującego materiał z najnowszej płyty Doroty Miśkiewicz, nagranej w Rio de Janeiro z udziałem brazylijskich gwiazd: nade wszystko ze współliderem projektu, ikoną latin jazzu, gitarzystą Toninho Hortą. Po entuzjastycznie przyjętej trasie koncertowej z udziałem gości z Brazylii, która odbyła się we wrześniu 2023 r., Dorota Miśkiewicz powraca do muzyki południa, tym razem z towarzyszeniem polskiego zespołu w składzie: Dorota Miśkiewicz – wokal, Marek Napiórkowski – gitary, Robert Kubiszyn – bas, Łukasz Żyta – instrumenty perkusyjne.

12.07.2024 | 21.00                    [BILETY]                    [PLAN WIDOWNI]
Atom String Quartet
Essence

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. W programie koncertu znajdą się kompozycje muzyków kwartetu, w tym z ostatniej płyty "Universum" oraz utwory polskich kompozytorów (Chopin, Wieniawski, Karłowicz, Seifert, Komeda) w opracowaniu muzyków ASQ na improwizujący kwartet smyczkowy.  W skład zespołu wchodzą skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski.

19.07.2024 | 21.00                    [BILETY]                    [PLAN WIDOWNI]
Motion Trio
MOTION in motion

Motion Trio to polskie trio akordeonowe łączące w swej twórczości ognistą muzykę o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka zespołu została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul.  W skład zespołu wchodzą: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn.

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

28.06.2024 – godz. 20.00-20.45 – Kino i telewizja w XX wieku” - oprowadzanie po wystawie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” BRAK WOLNYCH MIEJSC

Wystawa "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" opowiada o Łodzi poprzez historie osób żyjących na przestrzeni XIX i XX w. Podczas oprowadzania po ekspozycji zwiedzający dowiedzą się więcej o czasie wolnym łodzian w XX wieku, m.in. o popularnych wtedy kinach, najchętniej oglądanych tam filmach, pierwszych telewizorach i dostępnych stacjach telewizyjnych. Dodatkową atrakcją wydarzenia będzie możliwość zajrzenia do willi Światłowskiego, której wnętrza pojawiły się w amerykańskim filmie grozy o nawiedzonym domu pt. „House” z 2008 r.

 

05.07 i 12.07.2024 godz. 20.00-20.45 - „W poszukiwaniu rytmu” – oprowadzanie po wystawie „Fenomen polskiego kilimu"

Rytm – jeden z elementów utworu muzycznego także w kilimie odgrywa szczególną rolę. To właśnie rytm jako podstawa projektowania kompozycji dwustronnych tkanin dekoracyjnych o splocie prostym stanie się tematem oprowadzania kuratorskiego po nowej wystawie czasowej pt. „Fenomen polskiego kilimu". Regularnie powtarzane motywy, zwłaszcza te odnoszące się do tradycji, ukażą różne aspekty rytmu w sztuce i życiu.

 

19.07.2024, godz. 20.00-20.45 – „Dźwięki fabryki” – oprowadzanie po wystawie „Miasto-Moda-Maszyna"

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej "Miasto-Moda-Maszyna" – ścieżką techniczną – skupione będzie wokół stukotu krosien i szumu przędzarek jako nieodłącznym elemencie krajobrazu hali fabrycznej – zrekonstruowanej na ekspozycji.

 

Informacje organizacyjne:

  • Bilety na koncerty w cenie 40 zł (miejsca siedzące) dostępne będą w sprzedaży od 15 maja na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w godzinach otwarcia muzeum. W przypadku wyprzedania biletów na miejsca siedzące dostępne będą płatne wejściówki na miejsca stojące.
  • Osoby niedosłyszące będą miały możliwość skorzystania z odbiorników sygnału ze słuchawkami. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres gmf@cmwl.pl najpóźniej 2 dni przed danym koncertem.
  • Wszystkie koncerty odbywają się bez względu na pogodę na powietrzu (scena zadaszona dla artystów). W razie deszczu prosimy o przybycie w kurtkach przeciwdeszczowych lub pelerynach (parasole uniemożliwiają innym pełny odbiór koncertu).
  • Zakupiony bilet upoważnia do udziału w oprowadzaniu odbywającym się przed danym koncertem. Na oprowadzania obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 529 365 lub mailowo: gmf@cmwl.pl. Liczba miejsc ograniczona.

 

--

Organizatorem 15 edycji festiwalu jest Fundacja Mozart i Ty, partnerem – Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Zadanie Geyer Music Factory 15 lat "Ale to już było" jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Mecenasem wystaw stałych w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest PKO Bank Polski.

 

Partnerem motoryzacyjnym Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest Lexus Łódź.