Tkanie Ruchu – warsztaty tańca i improwizacji


 Każde z zajęć „Tkanie Ruchu” skupiać się będzie na interpretacji ruchowej jednego dzieła z kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Inspiracją do ruchu będą dla nas motywy przewodnie, kolorystyka, czy klimat panujący w danym dziele.

Co daje improwizacja ruchowa?
- Uruchamia wyobraźnię.
- Pozwala interpretować sztukę przez własne doświadczenie, odczucia, wiedzę i ruch.
- Pozwala lepiej poczuć swoje ciało i zaakceptować własny, niewyuczony ruch.
- Daje możliwość zagłębienia się w „tu i teraz”.

„Tkanie Ruchu” to zajęcia ruchowe skierowane do dorosłych i młodzieży (16+). Brak wcześniejszego kontaktu z tańcem nie ma tu znaczenia.

Warsztat poprowadzi Aleksandra Łaba – tancerka, choreografka, pedagog. Od 2014 roku wykładowczyni na Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: Choreografia i techniki tańca). Związana z grupą Pracownią Fizyczną gdzie głównym obszarem działań jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja i proces twórczy. Współpracuje z Lubelskim Teatrem Tańca. Jako tancerka brała udział w wielu spektaklach zarówno teatrów dramatycznych jak i lalkowych. Stypendystka w konkursie telewizji Polskiej S.A „Dolina Kreatywna” za spektakl „Jedność”. Inicjatorka i realizatorka projektów edukacyjnych o tematyce tanecznej min.„ Taniec/ruch przypadek” zrealizowany w ramach konkursu Wykaż inicjatywę 3.0 czy Projekt „Świat u stóp. Młodzi adepci tańca na Górnej” zrealizowany dzięki programowi  Instytutu Muzyki i Tańca  „Myśl w ruchu 2017”.

Najbliższe terminy:

Z uwagi na zamknięcie Muzeum wszystkie warsztaty stacjonarne są odwołane. 

 

--

UWAGA: kasa biletowa czynna jest tylko do godz. 19.00

Bilety:
Normalny: 12 zł
Ulgowy: 8 zł
Czas trwania: 90 min.

ZAPISY:
Ze względów bezpieczeństwa, warsztaty odbywają się dla  max. 10 osób
Dział Edukacji CMWŁ: edukacja@cmwl.pl

Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Zajęcia będą odbywały się z zachowaniem bezpiecznej odległości społecznej. Podczas warsztatów z improwizacji ruchowej uczestnicy i prowadzący nie mają obowiązku noszenia maseczki.

Przed warsztatami należy przekazać edukatorowi oświadczenie o stanie zdrowia lub wypełnić je na miejscu:

OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA

Dowiedz się więcej