Archiwum wystaw


Ziemia (P)oddana

 

„Jaki świat pozostawimy następnym pokoleniom?” – takie pytanie zadali sobie i nam młodzi kuratorzy współtworzący ekspozycję „Ziemia (P)oddana” poruszającą temat relacji człowieka z naturą.
więcej

DZIAŁY OTWARTE / DZIAŁY ZAMKNIĘTE

 

Wystawa jubileuszowa „Działy otwarte / Działy zamknięte” przygotowana została z okazji 60-lecia powstania Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
więcej

Znaki graficzne łódzkich zakładów przemysłowych PRL

 

Wystawa „Znaki graficzne łódzkich zakładów przemysłowych PRL” prezentuje 50 logotypów i znaków graficznych łódzkich zakładów przemysłowych.
więcej

Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej 2019

 

Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej to hołd złożony pionierskiej wystawie Ireny Huml, prezentowanej w warszawskiej Zachęcie w 1961 roku, i refleksja nad nią.
więcej

ETNO RETROSPEKCJA. SŁOWIAŃSKIE KORZENIE

 

Wystawa inspirowana tradycją dawnych Słowian. Za pomocą takiej formy jak odzież, plakat, fotografia czy tkanina twórcy wystawy odwołują się do kultury, natury i dawnych wierzeń.
więcej

WĄTKI I SPLOTY

 

Tytułowe wątki i sploty z jednej strony stanowią podstawę konstrukcji tkaniny, decydują o jej materialności oraz wytrzymałości, z drugiej zaś mogą stanowić o przebiegu i trwałości życia jednostki.
więcej

INSTALACJA MASQUEMASK AUTORSTWA JAIME HAYON

 

Koncepcją instalacji MASQUEMASK jest stworzenie szeregu masek/twarzy inspirowanych jego grafikami oraz osobistym trójwymiarowym wszechświatem, kolorem, liniami i motywami. To podróż po powierzchni oddziałującej z formą. 
więcej

100 FLAG NA 100-LECIE PRAW WYBORCZYCH POLEK

 

Wystawa jest pokłosiem artystycznego happeningu „Marsz 100 FLAG”, jaki odbył się w Warszawie w listopadzie 2018 z okazji setnej rocznicy zdobycia przez Polki praw wyborczych.
więcej

ZA WOLNOŚĆ

Wystawa czynna do 12 maja 2019 r.

Projekt eksperymentalny zrealizowany we współpracy ze studentami z pracowni Dominiki Krogulskiej-Czekalskiej i Jakuba Stępnia Hakobo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
więcej

JERZY ANTKOWIAK – MODA POLSKA

Wystawa czynna do 5 maja 2019 r.

Ta historia rozpoczyna się w piwnicy domu Jerzego Antkowiaka w Komorowie. Właśnie tam projektant Tomasz Ossoliński odkrył imponujące archiwum ubrań z metką Mody Polskiej.
więcej

NIEMAPA ŁÓDŹ. NA TROPIE SZTUKI

 

Zapraszamy na wystawę prezentującą sztukę w przestrzeni miejskiej w sposób interaktywny i skierowany do całych rodzin.
więcej

Inspirujemy kolorem

 

"Inspirujemy kolorem” to ogólnopolska wystawa o charakterze konkursowym, od siedmiu lat ciesząca się powodzeniem i renomą wśród artystów – amatorów.
więcej

Metamorfizm

 

Magdalena Abakanowicz odcisnęła wyraźny ślad w światowej sztuce tkaniny dzięki prezentacji swoich przemyśleń, idei i osiągnięć na kilku edycjach legendarnego Biennale Tkaniny w Lozannie
więcej

Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja

 

The New Look – rewolucja, która zmieniła modę i kulturę.
więcej

Z nici Ariadny

Od 29 czerwca do 9 września

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny” ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici.
więcej

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

1.05-10.09.2018 r.

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...
więcej