Archiwum wystaw


ETNO RETROSPEKCJA. SŁOWIAŃSKIE KORZENIE

 

Wystawa inspirowana tradycją dawnych Słowian. Za pomocą takiej formy jak odzież, plakat, fotografia czy tkanina twórcy wystawy odwołują się do kultury, natury i dawnych wierzeń.
więcej

ZA WOLNOŚĆ

Wystawa czynna do 12 maja 2019 r.

Projekt eksperymentalny zrealizowany we współpracy ze studentami z pracowni Dominiki Krogulskiej-Czekalskiej i Jakuba Stępnia Hakobo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
więcej

JERZY ANTKOWIAK – MODA POLSKA

Wystawa czynna do 5 maja 2019 r.

Ta historia rozpoczyna się w piwnicy domu Jerzego Antkowiaka w Komorowie. Właśnie tam projektant Tomasz Ossoliński odkrył imponujące archiwum ubrań z metką Mody Polskiej.
więcej

NIEMAPA ŁÓDŹ. NA TROPIE SZTUKI

 

Zapraszamy na wystawę prezentującą sztukę w przestrzeni miejskiej w sposób interaktywny i skierowany do całych rodzin.
więcej

Inspirujemy kolorem

 

"Inspirujemy kolorem” to ogólnopolska wystawa o charakterze konkursowym, od siedmiu lat ciesząca się powodzeniem i renomą wśród artystów – amatorów.
więcej

Metamorfizm

 

Magdalena Abakanowicz odcisnęła wyraźny ślad w światowej sztuce tkaniny dzięki prezentacji swoich przemyśleń, idei i osiągnięć na kilku edycjach legendarnego Biennale Tkaniny w Lozannie
więcej

Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja

 

The New Look – rewolucja, która zmieniła modę i kulturę.
więcej

Z nici Ariadny

Od 29 czerwca do 9 września

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny” ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici.
więcej

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

1.05-10.09.2018 r.

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...
więcej

PolishUp

 

Wystawa PolishUp to ważna część projektu BiznesUp! design made in Poland, którego celem jest promocja rodzimego wzornictwa w kraju i za granicą, a także wsparcie międzynarodowej współpracy polskich marek.
więcej

Prime Time 2017

Wystawa czynna od 1 lutego 2018 r. do 4 marca 2018 r.

„Prime Time” 2017 to wystawa prezentująca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi powstałe w roku 2017.
więcej

Ad initium

 

Manifestacje artystycznych możliwości tkwiących w podstawach samej tkaniny.
więcej

Metamorfizm

Wystawa czynna od 30 listopada 2017 r. do 1 kwietnia 2018 r. Budynek D, II piętro.

Wystawa prezentuje dokonania jednej z najważniejszych artystek XX w., Magdaleny Abakanowicz.
więcej

Opowieści z miasta włókniarek

5.10.2017, czwartek, godz. 18.00

„Opowieści z miasta włókniarek” to wystawa byłych łódzkich włókniarek i włókniarzy. Łódź - jej charakter i tożsamość - ukazana zostanie z osobistej perspektywy osób zatrudnionych w przemyśle włókienniczym, bezpośrednio doświadczających jego pomyślności i upadku.
więcej

Roundabout Baltic

4.10.2017, środa, 18.00

'Roundabout Baltic' to wystawa-opowieść. Nie mówi o kondycji wzornictwa w krajach nadbałtyckich. Nie jest naukową analizą. Niczego nie dowodzi. To wystawa o projektowaniu z widokiem na morze.
więcej

Azja-Europa III

Wystawa czynna do 12 listopada 2017

Ponad trzydziestu artystów pochodzących z dwóch kontynentów – trzecia odsłona międzynarodowej wystawy „AZJA – EUROPA”
więcej