Wydarzenia


28.7.2024 r., godz. 12.30

Punkt wyjścia: W poszukiwaniu modernizmuWychodzimy z muzeum! Ruszamy w teren, by wspólnie poznawać Łódź, doświadczać nie tylko tego jak miasto wygląda, ale także jak brzmi. Zabierzcie się z nami na wędrówkę, którą rozpoczniemy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Prezentowane na wystawach opowieści o mieście staną się dla nas punktem wyjścia do dalszego poznawania Łodzi.

 

28. 07. G. 12:30

W poszukiwaniu modernizmu

Łódź to nie tylko fabryki! Po I Wojnie Światowej miasto zostało stolicą województwa. Stawiano nowe budynki użyteczności publicznej, kulturalne, oświatowe i mieszkalne aby Łódź stała się nowocześniejsza i bardziej funkcjonalna. Nowoczesność to też nowy styl w architekturze – modernizm, który rozpowszechnił się w latach 30. XX w. Podczas spaceru przyjrzymy się wybranym realizacjom architektonicznym z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Z muzeum Włókiennictwa przejdziemy się ulicami Piotrkowską, Kościuszki, Narutowicza a zakończymy przy Placu Dąbrowskiego.

Limit miejsc: 25

Czas trwania: ok. 2 godz.

Bilety: 8 zł

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Kierownik/Kierowniczka Działu Kadrowo-Płacowego - oferta pracy

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zatrudni pracownika na stanowisko: Kierownik/Kierowniczka Działu Kadrowo-Płacowego

sPLOTY – warsztaty tradycyjnych technik

Popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów

Warsztaty rodzinne: W WOLNYM CZASIE

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Arkadius. Wielkie namiętności. Konfrontacje”

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Arkadius. Wielkie namiętności. Konfrontacje”